EKİBİMİZ

MEHMET ALİ AKIN

Q PSİKOLOJİ KURUCU - PSİKOLOG

1987 Yılında Ankara Üniversitesi Psikoloji Bölümünü bitirdi.

1989 Yılında Kadıköy Rehberlik ve Araştırma Merkezinde Psikolojik Danışman olarak göreve başladı.

1990-1995 yılları arasında aynı kurumda önce bölüm başkanlığı, 1995-1996 yılları arasında da müdür yardımcılığı görevlerini yürüttü.

1996 yılından 2010 yılına kadar Kadıköy Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü yaptı.

2010 Yılında bakanlığın rotasyon uygulaması gereği görev yeri değişikliği ile Kartal Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü görevine geçti. 2010-2014 yılları arasında bu görevi yürüttü.

Daha sonra 2014 Yılında Maltepe İlçesi Dumlupınar Ortaokulu müdürlüğü görevini atandı.

f Kartal ilçesinde Marmara Üniversitesi Öğretim Üyelerinden Oktay Aydın ile başlatmış olduğu Yetenek Haritası çalışmasını, Dumlupınar Ortaokulu Müdürlüğü görevine başlaması ile birlikte DUYAK (Dumlupınar Ortaokulu Yetenek Haritası Akademisi) projesine dönüştürerek bu okulda başlattı. Projenin başlaması ile birlikte özellikle basında büyük ilgi gören çalışma 2017 yılında hedeflerine ulaşması ve projenin süresinin dolması nedeni ile sonlandırıldı.

Özel eğitim ve rehberlikle ilgili hazırlanan halen uygulanan yönetmeliklerin hazırlanması aşamasında komisyon üyeliği, uzun yıllar il ve ilçe bünyelerinde oluşturulan birçok mesleki komisyon ve kurullarda başkanlık ve üyelik görevleri, mesleki amaçlı hazırlanmış birçok kitap ve dergi hazırlama komisyon başkan ve üyeliği ve bir adet kısa film yönetmenliği bulunan Akın, son görevi yeri olan Dumlupınar Ortaokulu müdürlüğünden 2017 yılında emekli olarak Q PSİKOLOJİ’yi kurmuş ve çalışmalarını buradan yürütmeye devam etmektedir.

  • Altıntepe, İstasyon Yolu Sokağı No: 7, 34840 Maltepe/İstanbul
  • +90 551 3882032
  • info@qpsikoloji.com

FOTO GALERİ

ABONELİK

KAPAT
Call Now ButtonARAMAK İÇİN DOKUNUN