Yetişkin çift ve aile terapisi nedir?

Bazen yardım istemenin ne kadar zor olabileceğini biliyoruz ama biz sizin için buradayız.

Terapi hizmetimiz tamamen kişinin biricik olan problemlerine özgün olarak, sizin spesifik ihtiyaçlarınıza göre belirlenir. Q Psikoloji, psikoloji/psikoterapi literatürünü güncel olarak takip ederek geçerliliği ve etkinliği kanıtlanmış terapi tekniklerinden yararlanır. Her bireyin kendine özgün bir örgütlenmesi ve problemi olduğundan Bilişsel Davranışçı, Psikodinamik, Çift ve Aile, Cinsel ve Şema Terapi psikoterapi ekolleri kişinin durumuna göre kullanılır.

Herkes terapiden yarar sağlayabilir, ancak çoğunlukla pek çok yetişkin terapiye başlama konusunda tereddütlü hisseder. Q Psikoloji olarak bizim amacımız yardım alabilmeniz için sizi, bir sonraki aşamaya, deneyimleyeceğiniz süreci netleştirerek hazırlamak. Psikoterapi yetişkinlere yardım edebilmek ve sizlerin en yaşam standardınıza ulaşmanız için tasarlanmış olan bir ruh sağlığı hizmetidir. Kimi zaman stres ve sorumluluklar yetişkinlerin kendilerini kısır bir döngünün içinde bulmasıyla sonuçlanır. Terapinin amacı bu döngüleri fark etmek ve müdahale etmenizi sağlamaktır. Kurumumuzdaki ruh sağlığı alanındaki lisanslı uzmanlarımızla randevu oluşturarak psikoterapi hizmetinden fayda sağlayabilirsiniz.

Psikoterapi ile birlikte

*Baş etmesi güç duyguları yönetmeyi
*İrrasyonel düşüncelerinizi tanımlamayı
*Üzüntü veya kaygıyı yatıştırmayı
*Okulda veya işte daha iyi performans göstermeyi
*Yeni insanlarla ilişki kurmayı
*Yaşamınızdaki öncelikleri belirlemeyi ve organize olmayı
*Stresle sağlıklı başa çıkmayı
*Hayatınızdaki değerleri tanımayı ve gelecek hedeflerinizi belirlemeyi öğrenirsiniz.

Terapiye İhtiyacım var mı?

Pek çok insan kimi zaman kapana sıkışmış, yalnız, bunalmış, korkmuş veya kaybolmuş hissetmektedir. Bu sorunlar yetişkinler için tahmin edilenden daha yaygın görünmektedir. Bu duyguları deneyimliyor veya deneyimlediyseniz, bilin ki yalnız değilsiniz. Yapılan araştırmalara göre Amerika’da her on yetişkinden biri çeşitli ruh sağlığı problemleri ile mücadele etmektedir.

Sık Karşılaşılan
Ruhsal Sorunlar Aşağıdadır

İlgi, İstek ve Motivasyon Kaybı

Sosyal İzolasyon

İlişkisel Sorunlar

İntihar düşünceleri

Sürekli Kaygı

Uyku Sorunları

Kayıp veya Travma

Cinsel Yaşamda Değişim

Önemli Değişiklikler

İşteki Performansı Sürdürmede Güçlük

Alkol Veya Diğer Maddelere Bağımlılık

Öncelikle bir kimsenin terapiden fayda saplayıp sağlayamayacağını anlamanın en iyi yolu, kişinin problemini spesifik olarak belirlemektir.

Örneğin: motivasyonunuzun düşmesi ve buna bağlı doğan duygular okula veya işe gitmenizi engelleyebilir. Benzer şekilde, sağlıklı olmayan baş etme yöntemleri, mesela üzgün olduğunuzda alkol almak gibi, sevdiklerinizle veya arkadaşlarınızla birlikte zaman geçirmekten, onlarla birlikte hayatı deneyimliyor olmaktan size alıkoyabilir. Ya da, travmatik bir kazadan kurtulmuş ve tehdit altında hissetmemeye, güvenli hissetmeye ihtiyaç duyuyor olabilirsiniz.

Eğer hayatınızın kontrolden çıktığını hissediyorsanız, beklemeyin. Psikoterapi size sorunlarınızın üstesinden gelmede, mutluluğa ve sağlıklı bir yaşama erişmede yardımcı olabilir.

  • Altıntepe, İstasyon Yolu Sokağı No: 7, 34840 Maltepe/İstanbul
  • +90 551 3882032
  • info@qpsikoloji.com

FOTO GALERİ

ABONELİK

KAPAT
Call Now ButtonARAMAK İÇİN DOKUNUN