ONLİNE TERAPİ NEDİR ?
Seansın yüz yüze olunmasının mümkün olamayacağı ya da danışanın tercihi durumlarında internet ortamında danışan ve terapistin online kullandığı görüntülü ve sesli ortak program üzerinden gerçekleştirdiği terapötik süreçtir.

KİMLERLE YAPILIR?
0-6 yaş grubu çocuklarla (aile destekli danışmanlık programı ve özel gereksinimi olan çocuklar için erken müdahale programı)
6 yaş üstü çocuklarla,
Ergenlerle,
Yetişkinlerle,
Çocuk odaklı aile danışmanlığı isteyen kişilerle yürütülebilir.

AVANTAJLARI NELERDİR?
Terapötik ilişki ve sınırlar açısından terapi odasından önemli bir farkı olmamakla birlikte her iki taraf kendi güvenli alanındadır.
Zamandan tasarruf sağlar.
Evden çıkamama durumlarına sağlıklı bir alternatiftir.
İnternet çağında olmamız ve görüntülü konuşmanın yaygın olması nedeniyle yabancılık çekilmez.
Uzak konumlarda olunmasına bir alternatiftir.
Terapiste gidememe kaygısını önler.
Ulaşım ve erişim çok kolaydır.
Kriz durumlarında ve mekân uzaklığının sorun olduğu durumlarda çözüm olabilir.
Geçirdiğimiz zorlu süreçler için pratik ve etkili çözümler sunar.

ONLİNE TERAPİ SÜRECİ NASIL İŞLİYOR?
Q Psikoloji ile iletişime geçerek danışmanlık almak istediğiniz durumu kısaca bilgilendirmenizin ardından, uzman kadromuzdan size en iyi yardımcı olabilecek uzmanımıza yönlendiririz. Uzmanımızın detaylı bilgilerine sitemizdeki “ekibimiz” bölümünden ulaşabilirsiniz.
Onayınızı aldıktan sonra, belirleyeceğiniz gün ve saat için seansınız oluşturulur ve ortak kullanılacak görüntülü ve sesli online program belirlenir.

Bu süreç tamamlandıktan sonra randevu tarihinizden önce seansınızın ücretinin ödeneceği banka hesap/iban numarası sizlerle paylaşılır.